bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Miasto Kalety uruchomiło pomoc dla przedsiębiorców
30 marca 2020 r. | 21:09
0

Powołany został zespół roboczy ds. pomocy Kaletańskim przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa. Zespół będzie weryfikował wpływające do miasta za pośrednictwem poczty polskiej, skrzynki podawczej oraz elektronicznie – ePUAP wnioski od kaletańskich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa.

Warto podkreślić, że pomoc udzielona przez miasto będzie dotyczyła tylko okresu od 1 marca 2020 roku, a wnioski przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa utracili znaczną część przychodów będą rozpatrywane indywidualnie. Pomoc dotyczy przedsiębiorców wynajmujących od Miasta lokale użytkowe którzy zaprzestali czasowo prowadzić w tych lokalach działalność.

Burmistrz wydał w tym celu zarządzenie Nr 0050.33.2020 z dnia 30 marca 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia stawek czynszu za dzierżawę gruntu i powierzchni reklamowych oraz stawek czynszu najmu za lokale użytkowe stanowiące własność Gminy Kalety. Inne formy pomocy ze strony Miasta dla przedsiębiorców są analizowane.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *