mgła
11°
poniedziałek
Reklama
Miasto Kalety uruchomiło pomoc dla przedsiębiorców
30 marca 2020 r. | 21:09
0

Powołany został zespół roboczy ds. pomocy Kaletańskim przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa. Zespół będzie weryfikował wpływające do miasta za pośrednictwem poczty polskiej, skrzynki podawczej oraz elektronicznie – ePUAP wnioski od kaletańskich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w związku z pandemią koronawirusa.

Warto podkreślić, że pomoc udzielona przez miasto będzie dotyczyła tylko okresu od 1 marca 2020 roku, a wnioski przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa utracili znaczną część przychodów będą rozpatrywane indywidualnie. Pomoc dotyczy przedsiębiorców wynajmujących od Miasta lokale użytkowe którzy zaprzestali czasowo prowadzić w tych lokalach działalność.

Burmistrz wydał w tym celu zarządzenie Nr 0050.33.2020 z dnia 30 marca 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia stawek czynszu za dzierżawę gruntu i powierzchni reklamowych oraz stawek czynszu najmu za lokale użytkowe stanowiące własność Gminy Kalety. Inne formy pomocy ze strony Miasta dla przedsiębiorców są analizowane.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *