zachmurzenie umiarkowane
-3°
-5°
środa
Reklama
Miasto Kalety pozyskało prawie 100.000 złotych
04 kwietnia 2023 r. | 07:12
0

Miasto Kalety pozyskało prawie 100.000 złotych na organizację wydarzenia ekologicznego pn. „OZE KALETY PIKNIK”

Miasto Kalety pozyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadanie w ramach edukacji ekologicznej. Tym razem, w naszym mieście zorganizowany zostanie duży piknik edukacyjny z konferencjami popularno naukowymi z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Wydarzenie zorganizowane zostanie podczas tegorocznych Dni Kalet, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w bardzo ciekawych konferencjach i wystawach. Partnerami pikniku będą Politechnika Częstochowska oraz Fundacja na rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks z Opola. W ramach wydarzenia, oprócz panelu naukowego, odbędą się m.in. pokazy rozwiązań technicznych opartych na OZE (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne), pokazy samochodów elektrycznych i hybrydowych, jazdy próbne samochodami elektrycznymi, a także rodzinne konkursy plastyczne i wiedzy o OZE.

WFOŚiGW w Katowicach dofinansował to zadanie kwotą 93.770,00 zł. co daje przeszło 85% dotacji na ten projekt. O szczegółach wydarzenia będziemy informować na bieżąco.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *