bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Miasto Kalety pozyskało ponad 55.000 złotych na pielęgnację zabytkowej Alei Dębów oraz cisa Donnersmarcka
04 lutego 2021 r. | 07:00
0

Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego wykonane zostaną zabiegi pielęgnacyjne kaletańskich pomników przyrody – Alei Dębów w Truszczycy oraz cisa Donnersmarcka w Jędrysku.

Zadanie będzie polegało m.in. na wykonaniu cięć pielęgnacyjno sanitarnych, korekty koron drzew, redukcji wysokości oraz wiązań elastycznych. Prace te zaplanowane zostały na podstawie przeprowadzonej wcześniej opinii dendrologicznej, gdzie uwzględniony został stan fitosanitarny drzew.

Na tej podstawie sformułowane zostały zalecenia do wykonania niezbędnych zabiegów zabezpieczających na wiekowych pomnikach przyrody.Realizację zadania zaplanowano na ten rok. Całość projektu opiewa na kwotę 69.709,95 złotych z czego aż 55.691,95 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *