pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Miasto Kalety pozyskało 34 996,25 zł na aktywną tablicę dla uczniów PSP 1 w Kaletach
27 lipca 2022 r. | 07:07
0

Miasto Kalety pozyskało 34 996,25 zł dofinansowania dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2022-2024 – „Aktywna tablica”.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dyslekcją, dyskalkulią. Wybrany sprzęt to innowacyjna pomoc dydaktyczna – system do prowadzenia terapii uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa.

Terapia Tomatisa to stymulacja neurosensoryczna (audio-psycho-lingwistyczna), która polega na kształtowaniu uwagi słuchowej, czyli świadomego odbierania bodźców dźwiękowych. Wzmacnianie umiejętności aktywnego słuchania przyczynia się do poprawy funkcjonowania w wielu sferach. Metoda Tomatisa znajduje zastosowanie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych w przypadku takich zaburzeń, jak: kłopoty z koncentracją, zaburzenia mowy, dysleksja, nadpobudliwość psychoruchowa, depresja, narażenie na przewlekły stres.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *