zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Miasto Kalety pozyskało 16.000 zł. na opracowanie Programu Ochrony Środowiska
12 kwietnia 2021 r. | 21:22
0

Miasto Kalety otrzymało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Tym razem miastu Kalety została przyznana dotacja na opracowanie Programu Ochrony Środowiska na lata 2021-2025 z perspektywą na 2026-2030. Zaplanowany do opracowania Program będzie obejmował m.in. diagnozę stanu aktualnego gminy, a także cele i kierunki działań zmierzające do poprawy jakości życia mieszkańców miasta przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. POŚ stanowić będzie podstawę funkcjonowania systemu zarządzania środowiskiem spajającą wszystkie działania dotyczące ochrony przyrody i środowiska na terenie naszego miasta.
Prace nad dokumentem rozpoczną się już w tym miesiącu, natomiast zakończenie zadania planowane jest na grudzień 2021 r. Kwota dofinansowania tego projektu wyniosła 16.000 złotych.

Pismo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w KatowicachDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *