zamglenia
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody
14 czerwca 2021 r. | 18:11
0

Miasto Kalety laureatem międzynarodowej nagrody. Komitet Cittaslow uhonorował miasto Kalety za projekt "Gmina Przyjazna Rowerzystom".

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Dobrego Życia "Cittaslow", do którego nasze miasto wstąpiło w 2014 roku, od kilku już lat organizuje dla swoich członków tradycyjny konkurs pod nazwą "Dobre praktyki Cittaslow". W roku bieżącym w konkursie tym wziął udział sporządzony przez Miasto Kalety projekt pod nazwą "Miasto Kalety- gmina przyjazna rowerzystom".

W dokumencie opisano wszystkie działania, jakie kaletański magistrat podejmował i podejmuje celem przekształcenia wizerunku miasta, którego funkcjonowanie niegdyś oparte było o wielki przemysł, w miejscowość turystyczną, będącą przysłowiową Mekką dla gości spragnionych kontaktu z naturą, w tym zwłaszcza dla rowerzystów. Oznakowane szlaki rowerowe, ścieżki, wypożyczalnia rowerów, leśne stanice- to tylko część atrakcji opisanych w wysłanym do włoskiej siedziby Stowarzyszenia wniosku.
9 czerwca, drogą mailową zostaliśmy poinformowani, iż jury zadecydowało o przyznaniu Kaletom drugiego miejsca w tym konkursie, w kategorii "Polityka środowiskowa i energetyczna". Na maksymalną liczbę 5 punktów Kalety otrzymały aż 4.

Tegoroczny konkurs wygrało walijskie miasto Mold, które zgarnęło główną nagrodę- "CHIOCCIOLA ORANGE 2021" (Pomarańczowego Ślimaka 2021). Ex aequo z Kaletami, ale w innych kategoriach ("Zasady dotyczące gościnności, świadomości i szkoleń", "Polityka jakości życia w miastach", "Spójność społeczna"), na drugim miejscu podium, z oceną 4 punktów znalazły się jeszcze miasta: Midden Delfland (Holandia), Cheongsong (Korea) oraz Turbigo (Włochy). Z uwagi na fakt, iż, jak już wspomniano, Cittaslow jest stowarzyszeniem międzynarodowym, mającym swoich członków niemal na wszystkich kontynentach, przyznana nagroda cieszy podwójnie, gdyż stawia nasze miasto (mając oczywiście na uwadze jedynie uczestnictwo w rzeczonym konkursie) na drugim miejscu w skali całego globu. Wręczenie nagrody w konkursie odbyło się podczas Zgromadzenia Ogólnego Cittaslow we włoskim Orvieto, 12 czerwca 2021.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *