zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
środa
Reklama
Miasto Kalety laureatem konkursu „Inicjatywa Antysmogowa”
03 kwietnia 2024 r. | 23:03
0

Dzisiaj, 3 kwietnia 2024 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia odebrał z rąk marszałka województwa śląskiego symboliczny czek o wartości 250.000 złotych.

Promesa ta została przyznana naszemu miastu w konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. Dofinansowanie w wysokości ćwierć miliona złotych przeznaczone zostanie na likwidację nieefektywnego źródła ogrzewania oraz zakup i montaż dwóch powietrznych pomp ciepła w budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach.

Przypomnijmy, że budynek ten został już wcześniej poddany kompleksowej termomodernizacji oraz zainstalowane zostały na nim kolektory słoneczne i instalacja fotowoltaiczna. Nowe, ekologiczne źródło ciepła będzie dopełnieniem, które nie tylko pozwoli obniżyć koszty energii, ale znacząco wpłynie na polepszenie jakości powietrza.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *