bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Miasto Kalety Gminą Przyjazną Rowerzystom
24 września 2019 r. | 07:00
0

W czwartek, 19 września 2019 roku, na uroczystej gali podczas Targów rowerowych Bike-Expo w Kielcach, Burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z radnym Krzysztofem Rogoczem odebrali certyfikat w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Konkurs corocznie organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oraz Targi Kielce. Miasto Kalety zostało odznaczone po raz piaty w kategorii gmina do 10.000 mieszkańców za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej między innymi za budowę stanicy rowerowej w Truszczycy.

Przypomnijmy, że miasto Kalety posiada projekty budowlane i uzgodnione lokalizacje na kolejne dwie stanice. Stanice zlokalizowane będą w oddziale leśnym 128-g w Leśnictwie Lubocz oraz w oddziale leśnym 126 w Leśnictwie Jędrysek.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w odmienionej formule. Gminy do nagrody nominowali turyści kolarze. Zgłoszeń z naszego miasta do oddziału PTTK napłynęło najwięcej z całej Polski, dlatego też kapituła konkursu postanowiła dodatkowo przyznać Miastu Kalety specjalne wyróżnienie właśnie za największą liczbę zgłoszeń do konkursu. Certyfikat w tegorocznej edycji otrzymały tylko cztery gminy Leszno, Czarny Dunajec, Koszalin i Kalety. Burmistrz Miasta Kalety składa serdeczne podziękowanie za nominację i docenienie naszego miasta jako atrakcyjnej pod kątem turystyki kolarskiej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *