bezchmurnie
14°
11°
niedziela
Reklama
Konferencja podsumowująca 3 milionową inwestycję Miasta Kalety
18 października 2019 r. | 07:00
0

16 października 2019 r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbyła się konferencja na zakończenie realizacji projektu polegającego na termomodernizacji budynków Miejskiego Domu Kultury i byłego Publicznego Gimnazjum w Kaletach.

W spotkaniu wzięli udział: przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz wraz z radnymi Ireną Nowak, Alojzym Rupikiem, Ryszardem Sendlem, Kazimierzem Złotoszem, Krzysztofem Rogoczem i Jerzym Kloze, członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała, projektant, inspektor nadzoru, wykonawca zadania, dyrektorzy wspomnianych obiektów, pracownicy wydziałów Urzędu Miejskiego w Kaletach bezpośrednio zaangażowani w realizację projektu oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Konferencję otworzył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, który przedstawił gościom prezentację multimedialną na temat założeń i efektów końcowych inwestycji, a także dokumentację fotograficzną ukazującą jak budynki wyglądały przed remontem, a jak po zakończeniu zadania. Zaznaczył, że termomodernizacja budynków nie tylko pozytywnie wpłynęła na estetykę otoczenia ale przede wszystkim pozwoli zmniejszyć koszty utrzymania tych obiektów, w szczególności koszty ich ogrzewania. Realizacja tego projektu w znacznym stopniu przyczyni się także do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

Podczas spotkania głos zabrała członek zarządu województwa śląskiego Izabela Domogała, która pogratulowała Miastu sprawnej realizacji tak dużej inwestycji.
Przypomnijmy, że wartość projektu pn. “Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety” wyniosła przeszło 3.300.000 zł., z czego 1.939.957 zł Miasto Kalety pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *