mgła
-1°
-2°
piątek
Reklama
Komunikat dotyczący spotkania informacyjnego w sprawie uchodźców z Ukrainy
15 marca 2022 r. | 06:58
0

Urząd Miejski w Kaletach informuje, że we wtorek, 15 marca 2022 r., o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, odbędzie się spotkanie informacyjne z uchodźcami z Ukrainy zakwaterowanymi na terenie Miasta Kalety oraz osobami, które udzieliły im schronienia.

Na planowanym spotkaniu gościć będziemy m.in. przedstawiciela Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który udzieli pomocy w kwestii legalności pobytu. Na spotkaniu omówiona zostanie także kwestia objęcia dzieci uchodźców obowiązkiem szkolnym, kwestia korzystania ze świadczeń pomocy społecznej oraz zasady udzielenia wsparcia finansowego osobom, które przyjęły do swoich domów mieszkańców Ukrainy.

Wszyscy uchodźcy proszeni są o zabranie swoich paszportów lub innych dokumentów ze zdjęciem umożliwiającym ustalenie tożsamości, a w przypadku małoletnich do 18 roku życia również dokumentu potwierdzającego urodzenie. Na miejscu będzie możliwość wykonania kserokopii dokumentów.

Obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego br. i zadeklarowali chęć pozostania w naszym kraju, będą objęci systemem PESEL. Ze względów bezpieczeństwa osoby ubiegające się o nadanie numeru PESEL, przejdą procedurę, która obowiązuje przy wydawaniu dowodu osobistego. Będzie się to wiązało z koniecznością wykonania fotografii biometrycznej i pobrania odcisków palców. Wniosek o nadanie numeru PESEL obywatele Ukrainy będą składać osobiście w siedzibie Urzędu Miasta (formularz wniosku będzie do pobrania podczas spotkania informacyjnego).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *