słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Kolejny Finał WOŚP w Kalet z rekordową kwotą zbiórki!
30 stycznia 2024 r. | 17:51
0

Podczas niedzielnego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. na Małym Rynku, udało się zebrać w naszym mieście rekordową do tej pory kwotę 43.252,15 zł i 61,46 euro.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kwota będzie o wiele większa bowiem do 29 stycznia 2024 r. do godz. 23.59 można wpłacać środki za pośrednictwem e-skarbonki kaletańskiego sztabu, gdzie jest już ponad 1200 zł. (dla porównania, w roku 2023 ostatecznie udało się zebrać 43.000 zł). To kolejny rekord w naszym mieście! Aż 5.060,00 zł udało się uzbierać dzięki Aukcji Gadżetów WOŚP oraz wspaniałym przedmiotom, które przekazane zostały przez naszych mieszkańców oraz przedsiębiorców.

Podana kwota jest nieoficjalna, gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez bank. W Kaletach sztab zorganizowany został jak co roku przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach, zaś impreza finałowa odbywała się na Małym Rynku. W ramach tegorocznego Finału, w centrum naszego miasta odbyły się biegi dla dzieci i dorosłych pn. „Policz się z cukrzycą”, które w naszym mieście zorganizował Karol Nowakowski KOSKI TRENUJE, mini festiwal piosenki w wykonaniu przedszkolaków kaletańskich przedszkoli, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach, występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety, koncert naszej Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Konik w Kaletach.

O godzinie 17.30 miała miejsce tradycyjna aukcja gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP oraz darczyńców z terenu naszego miasta. Następnie na scenie wystąpiła z koncertem grupa NOUMEN z Tarnowskich Gór oraz Magdalena Pal z zespołem FANABERIE. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki składają serdeczne podziękowania wszystkim 55-ciu wolontariuszom, którzy od wczesnych godzin porannych prowadzili kwestę na terenie całego miasta, darczyńcom oraz osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji 32. Finału WOŚP w Kaletach. Szczególne podziękowania należą się Miejskiej Orkiestrze Dętej, która gra z WOŚP od samego początku oraz artystom, którzy bezinteresownie wystąpili oraz wsparli wczorajszy Finał.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *