bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Kolejne Święto Truszczycy już za nami
13 września 2023 r. | 20:23
0

W sobotę, 9 września 2023 r., w Truszczycy odbyło się tradycyjne już święto tej dzielnicy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach. Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od gier i zabaw dla najmłodszych.

Punktualnie o 17.00 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, którzy jak zwykle dali niesamowity popis swych umiejętności, a także występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety.

Najbardziej widowiskowym punktem wydarzenia był konkurs w cięciu drewna, do którego stanęły cztery pary. Serca widzów podbił kobiecy duet. Panie zwyciężyły pierwszy etap konkursu, natomiast w finale od zwycięstwa dzieliły je sekundy. Wszyscy jednogłośnie przyznali, że na podium zasłużyły dwie pary finałowe, którym jeszcze raz gratulujemy niesamowitego ducha walki!
Gwiazdą tegorocznego Święta Truszczycy był zespół Blue Party, który swymi rytmicznymi przebojami poderwał do tańca uczestników pikniku. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin wieczornych.

Podczas wydarzenia aktywna była Eko-Strefa, w której mieszkańcy mogli zasięgnąć porad kaletańskiego ekodoradcy, a najmłodsi zagrać w terenową grę dydaktyczną. Dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu jak zwykle czekała strefa Rodzinnego Centrum Sportu Koski Trenuje.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu za współorganizację wydarzenia oraz Państwu Danucie i Bogdanowi Dziuk za pomoc w organizacji imprezy oraz ponowne udostępnienie terenu, na którym odbył się niniejszy piknik.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *