Kolejne komputery dla uczniów i nauczycieli z Kalet
25 maja 2020 r. | 21:08

55.000,00 zł - kolejna dotacja pozyskana przez Miasto Kalety na zakup sprzętu komputerowego.

Kolejny wniosek grantowy, jaki miasto Kalety złożyło w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, otrzymał dofinansowanie w kwocie 55.000,00 zł. Według założeń projektowych planowany jest zakup kolejnych 20 laptopów wraz z oprogramowaniem dla placówek oświatowych z terenu Miasta Kalety, które rozdysponują sprzęt wśród najbardziej potrzebujących uczniów.

Środki na zakup komputerów pochodzą z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i mają wesprzeć uczniów oraz nauczycieli w prowadzeniu zdalnych lekcji. Miasto w ramach dwóch zaakceptowanych wniosków pozyskało łącznie 101.200,00 zł bezzwrotnej dotacji, co pozwoli na zakup 41 komputerów.