mgła
czwartek
Reklama
Kolejne dofinansowanie WFOŚiGW na oznakowanie nowej ścieżki dydaktycznej w naszym mieście
22 maja 2023 r. | 22:30
0

Dotację w wysokości 17.600 zł. przyznał naszemu miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki edukacyjnej pn. ”Przyrodnicze skarby pradawnych kaletańskich lasów”. Nowa trasa dydaktyczna zlokalizowana została przy Stanicy Garbaty Mostek w Zielonej.

Na ścieżce powstanie sześć przystanków tematycznych w formie ciekawych tablic edukacyjnych oraz drewniana makieta kuźnicy – jako przykład pradawnej manufaktury wykorzystującej skarby przyrody ówczesnych kaletańskich lasów. Dzięki przyrodniczej ścieżce dydaktycznej dowiemy się m.in. jak przyroda pozwalała rozwijać pradawne gałęzie przemysłu, do czego wykorzystywano kiedyś sosny, brzozy i świerki lub dlaczego paprocie i torf były tak cenne.

Poznamy także rośliny lecznicze i przyprawy wykorzystywane w dawnych czasach, a także dowiemy się jak ważne były dla ludzi dzikie, leśne pszczoły. Niezwykłą ciekawostką będzie również sama makieta pradawnej kuźnicy, jaką można było spotkać na terenie naszego miasta setki lat temu.

W ramach projektu powstanie także folder o ścieżce edukacyjnej. Nowa atrakcja turystyczna ma być gotowa jeszcze w tym roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *