mgła
16°
11°
czwartek
Reklama
Kalety zaoszczędzą na wynajmie lokalu dla karetki?
08 października 2019 r. | 07:00
0

Chyba nikogo z perspektywy czasu nie trzeba przekonywać jak ważnym elementem bezpieczeństwa mieszkańców, jest stacjonowanie w Kaletach karetki pogotowia.

Obecnie całkowite koszty wynajmu lokalu dla Kaletańskiej stacji Pogotowia Ratunkowego ponosi Miasto Kalety. Od 1 stycznia 2020 roku Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach partycypować będzie w kosztach wynajmu lokalu pod wyjazdową stację ratownictwa medycznego w budynku przy ul. Gwoździa (stacjonująca karetka pogotowia).

Zgodnie z umową wynegocjowaną i podpisaną przez Burmistrza Miasta Kalety z dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, koszty wynajmu lokalu od stycznia 2020 roku będą w 50% ponoszone przez Gminę i w 50% przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. W skali roku da to Gminie Kalety oszczędności w wysokości ok. 27 000 zł.

Swoją drogą koszt wynajmu lokalu wynosi miesięcznie więcej niż luksusowe mieszkanie we Wrocławiu, bo aż 4500 zł. Ciekawe, czy ta cena jest adekwatna do tego co oferuje lokal? Na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt okazale.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *