pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Kalety z nowoczesnym centrum
15 listopada 2022 r. | 07:12
0

14 listopada 2022 r., odbył się odbiór końcowy prac związanych z przebudową centrum naszego miasta. Inwestycja ta miała na celu nie tylko zmianę wizerunku, ale przede wszystkim funkcjonalności tego terenu.

Wytyczone zostały nowe parkingi, powstały miejsca odpoczynku z ławeczkami i elementami małej architektury oraz deptak z oświetleniem. Projekt przebudowy tego miejsca uwzględnił także dużo nowych miejsc zieleni. Wykonano wiele klombów i donic z nasadzeniami, które dopiero wiosną ukażą zieleń w pełnej krasie. Inwestycja przyczyniła się również do wyeliminowania barier architektonicznych, które ułatwią poruszanie się w centrum osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Prace wykonała firma P.U.H. BUD-MET z Truskolasów. W dzisiejszym odbiorze wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wiceprzewodniczący Alojzy Rupik wraz z radnymi Ireną Nowak, Barbarą Przybyła, Michałem Brol, Antonim Jeż, Jerzym Kloze, Grzegorzem Krupa, Krzysztofem Rogoczem, Ryszardem Sendel, Kazimierzem Złotoszem, a także wykonawca robót oraz inspektor nadzoru inwestorskiego.

Przypomnijmy, że ostatecznie na realizację zadania pn.: „Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej” Miasto Kalety pozyskało ponad 1,9 mln złotych bezzwrotnej dotacji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Zrealizowana inwestycja przeprowadzona została na odcinku od placu targowego, aż do budynku banku. Jednocześnie już dziś Miasto rozpoczyna planowanie ostatniego etapu tego zadania – zagospodarowania terenu przed budynkiem banku PKO oraz PSS Społem. Prace projektowe są już ukończone i tym samym przedstawiamy wizualizację tego miejsca. Po kompleksowym wykonaniu inwestycji centrum zyska zupełnie nowe oblicze, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stanie się przestrzenią publiczną, gdzie miło i przyjemnie będzie można spędzać czas.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *