zamglenia
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Kalety wysoko w „Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej”
02 listopada 2021 r. | 07:02
0

Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 6 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich i miejsko - wiejskich w „Rankingu Samorządów” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita.

Kalety (57,67 pkt) znalazły się na 88 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 235 miejsce z 46,44 punktami, Miasteczko Śląskie 253 miejsce z 45,86 punktami oraz Tarnowskie Góry zajmując 350 miejsce z 42,90 punktami.

W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uwzględnionych zostało 878 samorządów. Autorzy tak opisują ranking: „Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, nasz ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.”Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *