słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Kalety wysoko w „Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej”
08 grudnia 2022 r. | 07:30
1

Miasto Kalety zajęło 2 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 13 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich i miejsko - wiejskich w „Rankingu Samorządów” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita.

Kalety (48,18 pkt) znalazły się na 121 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Tarnowskie Góry 18 miejsce z 64,38 punktami, Radzionków 412 miejsce z 37,03 punktami oraz Miasteczko Śląskie zajmując 591 miejsce z 33,10 punktami. W kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uwzględnionych zostało 881 samorządów.

Autorzy tak opisują ranking: „W Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej oceniamy dokonania miast i gmin właśnie pod kątem zrównoważonego rozwoju, czyli działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

W tegorocznej edycji maksymalnie można było uzyskać 107 punktów (30 pkt. w obszarze finanse i rozwój, 38 pkt. w obszarze dbałość o mieszkańców, 29 pkt. w obszarze czyste środowisko i 10 pkt. w obszarze zarządzanie). Kryteria oceny ustala niezależna kapituła, pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka, byłego premiera RP, w skład której wchodzą przede wszystkim przedstawiciele organizacji samorządowych. Podstawą wyliczeń w większości są dane udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, część wskaźnik opiera się na informacjach podanych przez same samorządy w specjalnej e-ankiecie.”

ZOBACZ RANKINGJedna odpowiedź do “Kalety wysoko w „Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej””

  1. Jozef Breguła pisze:

    Szczere gratulacje. Życzę kolejnych sukcesów i działań na rzecz rozwoju Kalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *