intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020”
15 lipca 2021 r. | 07:00
0

Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim.

Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 7 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” opublikowanym w związku z VI Europejskim Kongresie Samorządów. Kalety znalazły się na 42 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 74 miejsce, Tarnowskie Góry 51 miejsce oraz Miasteczko Śląskie zajęło 60 miejsce. W kategorii gminy miejskie uwzględnionych zostało 236 samorządów.

Ranking przygotowała Katedra Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, co daje gwarancję jego wysokiego poziomu merytorycznego.

Autorzy tak opisują ranking: „Ocena kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego w 2020 roku, umożliwiająca przygotowanie rankingu, została przeprowadzona w oparciu o kryteria merytoryczne bazujące na zestawie wskaźników. Do badania zostały wybrane te, które są najczęściej wymieniane w literaturze przedmiotu i mają zasadnicze znaczenie.” Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu badali wiele aspektów, w tym koszty utrzymania administracji, wielkość zadłużenia, poziom inwestycji, czy ilość pozyskanych środków europejskich.

Przejdź do rankinguDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *