pochmurnie
13°
12°
niedziela
Reklama
Kalety pierwsze w powiecie, drugie na Śląsku w rankingu Gmina dobra do życia
05 grudnia 2022 r. | 20:12
0

Portal samorząd.pap.pl opublikował ranking „Gmina dobra do życia”. Wyniki rankingu zostały ogłoszone w pięciu kategoriach określonych według typów funkcjonalnych.

Kalety uzyskały w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie z miastem powyżej 5 tys. mieszkańców 6 pozycję w skali kraju 2 w województwie śląskim oraz pierwszą w powiecie tarnogórskim. Autorzy tak opisują ranking: „W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce, spośród których wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników.

Wśród nich znalazły się m.in.: poziom edukacji, dochody własne gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktura kulturalna, przeciętne wynagrodzenie czy walory estetyczne krajobrazu. Wszystkie razem tworzą syntetyczny Wskaźnik Jakości Życia, a jego wartość stała się podstawą lokaty w rankingu – im wyższa, tym wyższe miejsce.”

WięcejDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *