intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Kalety na “Znaczkach Turystycznych”
18 sierpnia 2022 r. | 07:19
0

Miasto Kalety podpisało umowę na przystąpienie do międzynarodowej sieci informacji turystycznej „Znaczek Turystyczny”. Sieć ta działa obecnie już w całej Unii Europejskiej, a prócz tego także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Szwajcarii, Norwegii oraz Australii.

Idea Znaczka Turystycznego narodziła się w 1998 roku w Rymařove w Republice Czeskiej, kiedy to dwóch instruktorów skautingu chcąc zachęcić młodzież do wycieczek wypaliło lutownicą na drewnianych krążkach 10 atrakcji turystycznych z okolicy, które miały być nagrodą za odwiedzenie danego miejsca.

Dziś system ten obejmuje już ponad 6500 miejsc turystycznych na całym świecie i stale się rozrasta. Miejsca wprowadzone do sieci informacji turystycznej są specjalnie oznaczone, a także posiadają swoje dedykowane podstrony internetowe. Każdy turysta odwiedzający te miejsca może zakupić tam pamiątkowe Znaczki Turystyczne, wprawdzie wykonywane już trochę innym sposobem niż w 1998 roku, ale nadal w postaci drewnianego krążka z przedstawieniem odwiedzonego miejsca. Z Kalet jako pierwsza atrakcja turystyczna do systemu została wpisana Ścieżka Edukacyjna – Cis Donnersmarcka, a znaczki wkrótce będą dostępne w Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *