bezchmurnie
czwartek
Reklama
Kalety DRUGIE MIEJSCE w powiecie tarnogórskim w rankingu „Liderzy inwestycji”
19 października 2021 r. | 07:00
0

Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 18 w województwie śląskim i 229 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”.

W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2018–2020 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 229 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 957,74 zł.

Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 610 samorządów. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 18 w województwie śląskim Metoda rankingu opisana została następująco: „Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2018–2020).

W ten sposób chcemy uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza z mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, by potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu.”

Zobacz treść rankinguDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *