bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Kaletański finał WOŚP po raz kolejny z rekordową kwotą!
31 stycznia 2023 r. | 06:28
0

Podczas niedzielnego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 29 stycznia 2023 r. na Małym Rynku, udało się zebrać w aż 35.807,43 zł., 130,34 euro i 2 dolary (z samych puszek wolontariuszy i aukcji gadżetów).

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kwota będzie o wiele większa. Dzięki zorganizowaniu biegów, łączna wartość zbiórki powiększy się o ponad 7.500 zł., a z e-skarbonki założonej przez kaletański Sztab o około 1.500 zł., co w sumie da nam kwotę przeszło 43.000 złotych (dla porównania, w zeszłym roku było to 35.824,97 zł. i 46,51 euro.). To absolutny rekord w Kaletach. Serdecznie dziękujemy! Podana kwota jest nieoficjalna, gdyż uzbierane środki będą jeszcze przeliczane przez bank.

W Kaletach sztab zorganizowany został jak co roku przy Miejskim Domu Kultury, zaś impreza finałowa odbywała się na Małym Rynku. W ramach tegorocznego Finału, w centrum naszego miasta odbyły się biegi dla dzieci i dorosłych pn.„Policz się z cukrzycą”, mini festiwal piosenki w wykonaniu przedszkolaków kaletańskich przedszkoli, występ dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety, koncert naszej Miejskiej Orkiestry Dętej oraz występ uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Konik w Kaletach.

O godzinie 17.15 miała miejsce tradycyjna aukcja gadżetów przekazanych przez Fundację WOŚP oraz darczyńców z terenu naszego miasta. Następnie na scenie wystąpiła z koncertem grupa RTG z Tarnowskich Gór oraz zespół Tequila Sunrise z Bytomia.

Podczas tegorocznego finału WOŚP, wzorem lat ubiegłych, od godz. 11.00-15.00 na parkingu przy Małym Rynku stała mobilna stacja krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Akcja poboru krwi jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom.

Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz Dyrektor MDK w Kaletach Marian Lisiecki składają serdeczne podziękowania wszystkim 50-ciu wolontariuszom z naszego miasta, darczyńcom oraz osobom, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji 31. Finału WOŚP w Kaletach.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *