bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Kaletańska pasieka zaprasza od czerwca na słodką edukację!
01 czerwca 2022 r. | 07:05
0

Pasieka edukacyjna w Ichtioparku przygotowuje się do otwarcia nowego sezonu turystycznego. Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki.

Na miejscu każdy na żywo znów będzie mógł podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. Co więcej, na miejscu skosztować będzie można różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach, o których zawsze z wielką pasją opowiada pan pszczelarz opiekujący się naszą pasieką edukacyjną.

W pasiece znajduje się także drewniany ul zabawowo-dydaktyczny dla najmłodszych z ruchomymi, kolorowymi elementami, a także prawdziwy kombinezon pszczelarski z kapeluszem. Na ścianach pomieszczenia znajdują się bardzo ciekawe tablice edukacyjne o życiu pszczół, a przed budynkiem pasieki znajdziemy ścieżkę edukacyjną z grami terenowymi oraz mini ogród botaniczny z roślinami miododajnymi.

Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających od czerwca, w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *