pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Kaletańska Aleja Dębów będzie jeszcze dłuższa
15 października 2021 r. | 07:05
0

Jedna z niekwestionowanych atrakcji przyrodniczych Kalet, jaką jest kaletańska Aleja Dębów, została niedawno wzbogacona o nowe, młode sadzonki tych wiekowych drzew.

Zostały one zakupione ze środków budżetu Miasta Kalety i posadzone naprzeciwko Przedszkola Miejskiego, a także w części ulicy Powstańców Śląskich. Tym samym, można stwierdzić, że Aleja została niejako przedłużona, a za kilkadziesiąt lat, dostojne już wtedy dęby, będą witać i zapraszać turystów do zwiedzenia tego miejsca.

O korzyściach sadzenia nowych drzew przekonywać nie trzeba nikogo, a Kalety jako Leśny zakątek Śląska oraz najbardziej zalesiona gmina w Polsce, musi dawać dobry przykład i dbać o zielone płuca przyrody.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *