pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Już wkrótce otwarcie miejskiego sezonu rowerowego
19 lutego 2024 r. | 21:24
0

Trwają przygotowania do otwarcia sezonu rowerowego w naszym mieście. Już wkrótce w Kaletach odbędą się dwa wydarzenia dedykowane miłośnikom dwóch kółek.

28 kwietnia zapraszamy na III edycję niezwykle lubianego i wyczekiwanego pikniku rodzinnego pn. „Rajzowanie po kalyckich stanicach”. W tym roku, prócz ciekawych atrakcji jakie będą czekać w każdej ze stanic, przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców dodatkową niespodziankę – koncert zespołu „Orkiestra na Dużym Rowerze”, który idealnie wpisze się w klimat imprezy.

Jeśli chodzi o kaletańskie stanice, to uchylając rąbka tajemnicy, zdradzimy, że Miasto Kalety planuje budowę kolejnej, tego typu, infrastruktury rowerowej. Tym razem stanica wybudowana zostanie w Drutarni w urokliwych zakątkach meandrów Małej Panwii. Miasto posiada już wstępną zgodę Lasów Państwowych na realizację tej inwestycji. Będzie to już piąta w Kaletach stanica, która połączy ze sobą najbardziej oddalone dzielnice miasta.

Natomiast 19 maja odbędzie się w naszym mieście IV edycja wyścigu rowerowego „Kalyckie Szutry”. Tym razem, w związku ze spodziewaną dużą liczbą uczestników, miejscem rozpoczęcia wyścigu oraz imprezy rowerowej będzie stadion miejski w Kaletach, a nie jak do tej pory teren zbiorników wodnych w Zielonej.

Kolarze jak zwykle będą ścigać się na dwóch dystansach, dłuższym z trasą do 100 km i krótszym do 50 km. Nasze miasto jako kilkukrotny laureat plebiscytu Gmina Przyjazna Rowerzystom będzie gospodarzem pierwszego wyścigu otwierającego sezon w ramach Małego Touru Szutrowego (MTS).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *