zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Reklama
Już wkrótce kolejna atrakcja przyrodnicza w Kaletach
28 września 2020 r. | 19:38
0

Miasto Kalety wystąpiło do Nadleśnictwa Świerklaniec o nieodpłatne udostępnienie terenu wokół pomnika przyrody – cisa pospolitego znajdującego się w leśnictwie Jędrysek, zwanego „Cisem Donnersmarcka”.

Planowane jest aby w tym miejscu stworzyć kolejną atrakcję przyrodniczą w naszym mieście, poprzez wyeksponowanie wiekowego drzewa.

To ekologiczno-dydaktyczne miejsce będzie nie tylko wspaniałą lekcją przyrody, ale przede wszystkim historii. Teren, na którym rośnie cis zostanie oznakowany tablicami informacyjnymi, a także ogrodzony płotkiem. Do samego pomnika przyrody prowadzić będzie ścieżka w formie drewnianego pomostu spacerowego. Wszystko to, aby nadać ciekawy charakter temu miejscu, ale także jak najbardziej zabezpieczyć oraz chronić drzewo przed jego zbyt ekspansywnym zwiedzaniem.

Miasto Kalety zwróci się także do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie zabiegów pielęgnacyjnych zabytkowego cisa. „Cis Donnersmarcka” będzie wielką atrakcją dla kolarzy oraz okazją do edukacji ekologicznej mieszkańców oraz gości odwiedzających nasze miasto.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *