słabe opady deszczu
sobota
Reklama
Jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju Zielonej
09 marca 2020 r. | 07:00
0

6 marca 2020 r., w turystycznej dzielnicy miasta, zorganizowana została już po raz dziesiąty konferencja pn. "Zielona w nowym sezonie turystycznym".

Jej celem, jak co roku, jest przede wszystkim podsumowanie działań infrastrukturalno-promocyjnych, jakie zrealizowane zostały w ubiegłym roku nad zbiornikami wodnymi w Zielonej, a także omówienie planów poszerzenia oferty turystyczno - rekreacyjnej w nowym sezonie.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele wielu instytucji, którzy mają wpływ na rozwój i zarządzanie terenami wokół zbiorników wodnych w Zielonej, m.in. przedstawiciele Nadleśnictwa Świerklaniec i Koszęcin, Wód Polskich, Urzędu Marszałkowskiego oraz członkowie Rady Miejskiej w Kaletach, społecznicy i przedsiębiorcy działający w Zielonej.
Konferencje w Zielonej organizowane są od 2011 roku. Dzięki nim na terenie zbiorników wodnych m.in. odbudowano kanał ulgi, utwardzono część ulicy Ofiar Katynia, ustawiono wiaty spoczynkowe i siłownie zewnętrzne, wykonano parkingi leśne, a także oświetlenie promenady. Poprowadzono też i oznakowano nowe ścieżki edukacyjne. Staraniem Miasta Kalety na wodach zbiorników pojawiły się kajaki, rowerki wodne, deski SUP. Otwarto także wypożyczalnię rowerów trekkingowych.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *