bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka
30 lipca 2021 r. | 07:00
0

Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w Kaletach!

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu prac dotyczących pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody m.in. sławnego Cisa Donnersmarcka znajdującego się w leśnictwie Jędrysek. Ten wiekowy cis jest jednym z najstarszych drzew województwa śląskiego. Jest też wspaniałym pomnikiem przyrody i nieocenioną lekcją historii naszych rodzimych terenów, którą warto się chwalić i o nią dbać.

Już niedługo na jego terenie Miasto Kalety utworzy ścieżkę dydaktyczno-ekologiczną, która z pewnością stanie się bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczą dla naszych mieszkańców oraz turystów. Nie będzie to jednak standardowa ścieżka edukacyjna. Jak już kiedyś wspominaliśmy, do cisa prowadzić będzie drewniana kładka „nad ziemią” w formie pętli. Forma pomostu jako ścieżki będzie nie tylko ciekawsza i atrakcyjniejsza dla zwiedzających, ale przede wszystkim bezpieczniejsza dla samego pomnika przyrody. Teren, na którym rośnie cis zostanie również oznakowany tablicami informacyjnymi, a także ogrodzony płotkiem. Wszystko to, aby nadać ciekawy charakter temu miejscu, ale także jak najbardziej zabezpieczyć i chronić drzewo przed jego zbyt ekspansywnym zwiedzaniem.

W tym tygodniu, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zatwierdziło projekt budowlany ścieżki i już wkrótce zostaną podjęte kroki w celu wyłonienia wykonawcy zadania. Miasto planuje, aby nowa atrakcja dostępna była dla zwiedzających jeszcze w tym roku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *