pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
IX Gala Przedsiębiorczości w Kaletach
14 stycznia 2020 r. | 20:13
0

10 stycznia 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyła się IX Gala Przedsiębiorczości, na której w celu wymiany doświadczeń oraz przedstawienia swoich osiągnięć, mogły się spotkać osoby prowadzące działalność gospodarczą w naszym mieście. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety.

Galę otworzył Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, który przedstawił gościom prezentację multimedialną na temat przedsięwzięć zrealizowanych w naszym mieście w roku ubiegłym, a także planach inwestycyjnych na rok bieżący. Podziękował również wszystkim przedsiębiorcom za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, a także dbanie o finanse gminy.

Najważniejszym punktem Gali było wręczenie corocznych nagród przedsiębiorcom prowadzącym z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach. O tym, do kogo trafią statuetki, zadecydowała kapituła w składzie: radni Ryszard Sendel- przewodniczący, Alojzy Rupik, Grzegorz Krupa, Krzysztof Rogocz i Aleksandra Wilk - członkowie, którzy wybrali tegorocznych laureatów prowadzących z sukcesem działalność gospodarczą w różnych branżach.

W Kategorii „NESTOR BIZNESU” wyróżniono firmy najbardziej zakorzenione w lokalnej społeczności, prowadzące działalność od 25 lat. W tym roku wyróżnienia otrzymali:
Pan Czesław Gabryś – prowadzący firmę “Prokier” świadczącą usługi z zakresu architektury
Pan Czesław Krus, zajmujący się kompleksowymi usługami budowlanymi,
Pan Henryk Masoń, zajmujący się sprzedażą detaliczną produktów spożywczych,
Pani Joanna Gabryś, która prowadzi butik z odzieżą damską.

Nagrodą “Złote Kowadło Biznesu” uhonorowano:
Panią Iwonę Nowakowską i Pana Michała Pisarskiego prowadzących sklep motoryzacyjno rowerowy “IMTA”,
Pana Piotra Kwiatkowskiego prowadzącego w naszym mieście niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.

Nagrodę “Młodzi Przedsiębiorcy” przyznano firmom:
“PASO INVEST” Pana Pawła Sosnicy, zajmującej się konserwacją i naprawą aut, a obecnie budującej w naszym mieście myjnię samoobsługową
Xanodin Design Pana Przemysława Maruszczyka prowadzącego działalność gospodarczą z zakresu postprodukcji związanej z filmami oraz programami telewizyjnymi
Salonowi Kosmetycznemu “Beata” Pani Beaty Groteckiej oferującemu także mobilne usługi fryzjersko kosmetyczne.

Uroczystą Galę uświetnił mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, a także występ zespołu Bohika.
Na gali obecnych było blisko 200 przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta. Ponadto swoją obecnością zaszczycili uroczystość m.in. senator Zygmunt Frankiewicz, poseł na Sejm RP Barbara Dziuk, członek zarządu województwa śląskiego Izabela Domogała, radny Sejmiku Śląskiego Józef Kubica, Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Sebastian Nowak, radni Powiatu Tarnogórskiego Eugeniusz Ptak i Lucjan Galios, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu Jolanta Wąsowska, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Piotr Krężel, prezes Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowskich Górach Aleksander König, były Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerklaniec Włodzimierz Błaszczyk, zastępca Nadleśniczego Wojciech Kubica, Dyrektor MOW w Kaletach Arkadiusz Kamiński, radni miejscy: przewodnicząca Janina Perz, Irena Nowak, Barbara Przybyła, Alojzy Rupik, Michał Brol, Antoni Jeż, Jerzy Kloze, Grzegorz Krupa, Zygmunt Mirowski, Krzysztof Rogocz.
Obecni byli również przedstawiciele organizacji działających na terenie Kalet, z którymi Miasto Kalety realizowało przedsięwzięcia w roku ubiegłym.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *