bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Informacja o sprzedaży węgla za pośrednictwem samorządu
07 listopada 2022 r. | 16:42
0

Szanowni Państwo, 27 października 2022 roku Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Z uwagi na duże zainteresowanie możliwością zakupu tańszego węgla za pośrednictwem samorządu informuję, iż podjąłem decyzję o włączeniu się Miasta Kalety do tego programu.

Gospodarstwo domowe będzie miało prawo do zakupu po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku oraz kolejnej 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie to będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego, a nie nabyli paliwa na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2.000 zł za tonę.

Burmistrz Kalet
/-/ Klaudiusz Kandzia

Wzór wniosku o zakup paliwa stałego dostępny jest TUTAJ

Klauzula informacyjna RODO TUTAJDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *