pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Informacja o sprzedaży węgla przez Miasto Kalety
29 listopada 2022 r. | 06:27
0

Pierwsze 50 ton węgla (25 ton orzecha i 25 ton ekogroszku) trafiło już do Kalet. Kolejne 75 ton ekogroszku trafi do naszej gminy po 5 grudnia. Łącznie, zgodnie z przyznanym przez Węglokoks Kraj SA wolumenem i zawartą na jego podstawie umową, na miasto Kalety przypada 250 ton węgla (100 ton orzecha i 150 ton ekogroszku), które pokryją zapotrzebowanie wyłącznie na 157 złożonych wniosków.

Na dzień dzisiejszy (28.11.2022) zostało złożonych 385 wniosków. Są one na bieżąco rozpatrywane, jednak nie możemy zagwarantować, że każdy, kto złoży wniosek w roku bieżącym otrzyma również w tym roku obiecane przez stronę rządową paliwo stałe. Interweniujemy w tej sprawie w Węglokoksie, u wojewody śląskiego oraz w Ministerstwie Aktywów Państwowych i na bieżąco monitorujemy sytuację.
Będziemy również na bieżąco informować naszych mieszkańców o aktualnej sytuacji. Odbiór węgla przez mieszkańców naszego miasta następuje według kolejności złożonych wniosków.

Certyfikat jakości węgla ZOBACZ
Świadectwo pochodzenia węgla ZOBACZDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *