bezchmurnie
18°
16°
piątek
Reklama
Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w kaletańskich placówkach oświatowych
04 września 2023 r. | 20:03
0

Nowy rok szkolny 2023/24 w naszym mieście rozpoczął się mszami św. w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół oraz apelami w poszczególnych placówkach oświatowych.

Dyrektor PSP w Miotku p. Bożena Dziuk oraz dyrektor PSP nr 1 p. Krzysztof Lisiecki, powitali wszystkich po wakacyjnej przerwie i życzyli samych sukcesów w nowym roku szkolnym, w szczególności uczniom, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.

W obydwu placówkach uczczono pamięć poległych w związku z przypadającą na dzień 1 września 2023 r. 84 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Do słów powitania pierwszoklasistów przyłączył się także burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, który życzył uczniom wytrwałości i samych sukcesów w nauce. Zapewnił rodziców, że ich pociechy będą pobierać naukę pod okiem wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej. Gronu pedagogicznemu burmistrz życzył satysfakcji z wykonywania trudnej i odpowiedzialnej pracy.

W uroczystościach wzięli udział burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Kaletach Irena Nowak wraz z radnymi Mirosławą Potempa, Antonim Jeżem, Dawidem Wolnikiem i Jerzym Kloze. Edukację rozpoczęło w tym roku 57 uczniów. W szeregi Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wstąpiło 39 uczniów, a Publicznej Szkoły Podstawowej w Miotku 18.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *