bezchmurnie
czwartek
Reklama
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w kaletańskich placówkach oświatowych
02 września 2022 r. | 07:23
0

Nowy rok szkolny 2022/23 w naszym mieście rozpoczął się mszami św. w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkół oraz apelami w poszczególnych placówkach oświatowych.

Dyrektorzy szkół powitali wszystkich po wakacyjnej przerwie i życzyli samych sukcesów w nowym roku szkolnym w szczególności dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.
W obydwu placówkach uczczono pamięć poległych w związku z przypadającą na dzień 1 września 2022 r. 83 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Do słów powitania pierwszoklasistów przyłączył się także burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, który życzył uczniom wytrwałości i samych sukcesów w nauce. Zapewnił rodziców, że ich pociechy będą pobierać naukę pod okiem wyspecjalizowanej kadry pedagogicznej.
W uroczystościach wzięli udział Burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Kaletach Irena Nowak.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Kaletach w uroczystym apelu uczestniczyła emerytowana, długoletnia dyrektor tej placówki, Pani Dorota Mańczak.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *