pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Gminne Święto Truszczycy już po raz dziewiąty
30 sierpnia 2021 r. | 17:51
0

W ostatni wakacyjny weekend, 28 i 29 sierpnia 2021 r. w Kaletach odbyło się IX Święto Truszczycy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach.

Sobotnie popołudnie urozmaicała grupa PASJA, prowadząc dla najmłodszych uczestników gry i zabawy z nagrodami. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, a po nim odbyły się zawody w cięciu drewna. Wieczór uświetnił występ wokalny mieszkanki Kalet Dominiki Ślimok oraz zabawa taneczna z zespołem EXIT.

Drugi dzień święta gminnego w Truszczycy rozpoczął „HOLI FESTIWAL”, niezwykle widowiskowy pokaz kolorów, połączony z animacjami, konkursami i nauką tańca. Gwiazdą tegorocznego Święta Truszczycy była znana i lubiana wokalistka MONA LISA. Wieczór przebrzmiewał przy dźwiękach dobrej muzyki. Pogoda też dopisała. Dziewiąte Dni Truszczycy upłynęły w miłej i wesołej atmosferze. W wydarzeniu wziął udział burmistrz Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz oraz radni Michał Brol, Zygmunt Mirowski, Antoni Jeż i Krzysztof Rogocz.

Burmistrz Miasta Kalety składa podziękowania dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marianowi Lisieckiemu za współorganizację wydarzenia oraz Państwu Danucie i Bogdanowi Dziuk za ponowne udostępnienie terenu, na którym odbył się niniejszy piknik.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *