intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Dzieci z Kalet w Urzędzie Marszałkowskim i na Stadionie Śląskim
08 lutego 2020 r. | 09:55
0

W tym tygodniu dzięki pomocy Izabeli Domogała - Członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz ojcu jednego z  przedszkolaków - Marcela Galiosa została zorganizowana niesamowita wycieczka dla dzieci z przedszkola Mali Odkrywcy w Kaletach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach.

Pogoda niestety nie dopisała, ale mimo deszczowej aury, wg dzieciaków, dzień był niesamowity i pełen wrażeń.

Dzieci najpierw pojechały do Katowic zwiedzić Urząd Marszałkowski - perłę polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego: salę sejmową, skarbiec, ciekawe windy nie posiadające drzwi -  to tylko część atrakcji. Oprócz tego dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyły skarbiec.

Kolejny punkt programu, to był Stadion Śląski. Tam znów dzieciaki mogły zobaczyć szatnię reprezentacji, arenę głównego stadionu, weszły na sektor, przeszły do posterunku policji oraz obejrzały wystawę na którą składają się fotografie, fragmenty nagrań oraz oryginalne eksponaty zaprezentowane w multimedialny sposób.

To był niezapomniany dzień.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *