pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Dwa oczyszczacze powietrza trafiły do Miejskiego Przedszkola nr 1 w Kaletach
21 stycznia 2021 r. | 21:54
0

Miasto Kalety w ramach realizacji kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja otrzymało od Województwa Śląskiego pomoc rzeczową w postaci dwóch oczyszczaczy powietrza.

Pomoc rzeczowa została przyznana Gminie w związku z zakwalifikowaniem się Miejskiego Przedszkola nr 1 „Leśne Skrzaty” w Kaletach do udziału w kampanii.

Oczyszczacze powietrza o łącznej wartości 1 578,00 zł zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” – II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Oczyszczacze powietrza będą służyły poprawie jakości powietrza w Miejskim Przedszkolu nr 1 „Leśne Skrzaty”. Przedszkole zobowiązuje się do przeprowadzenia kampanii edukacyjno -informacyjnej wśród dzieci i rodziców/prawnych opiekunów dotyczących ochrony powietrza, smogu, walki z niską emisją, wpływie zanieczyszczenia na zdrowie dzieci oraz zachowań prozdrowotnych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *