bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Druhowie z Kalet odebrali decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych
20 kwietnia 2022 r. | 07:00
0

19 kwietnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia wraz z komendantem Powiatowej Straży Pożarnej st. bryg. Adamem Lachowiczem wręczyli kaletańskim strażakom decyzje o przyznaniu świadczeń ratowniczych.

Otrzymali je: zastępca naczelnika OSP i radny Rady Miejskiej w Kaletach Kazimierz Złotosz, druh Alfred Myrcik, druh Herbert Gasch, druh Zdzisław Kozak oraz druh Jerzy Breguła.

Świadczenia przyznane zostały przez Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych.
Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi OSP, który ukończył 65 rok życia oraz czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach lub akcjach ratowniczych przez co najmniej 25 lat.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *