zamglenia
-2°
-4°
czwartek
Reklama
Dostawa wody i odbiór ścieków bez zmian
23 marca 2020 r. | 21:49
0

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Miasto Kalety informuje, że nie ma zagrożenia w dostawach wody i odbiorze ścieków na terenie naszego miasta.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa. Z publikacji Światowej Organizacji Zdrowia z dnia 3.03.2020 r. (Water, sanitation, hygiene and waste management for the COVID-19 virus. Technical brief. WHO 3 March 2020) wynika, że wcześniej obowiązujące wytyczne WHO dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę obejmują również sytuację związaną z wybuchem epidemii COVID-19.

WHO uważa, że dodatkowe środki nie są potrzebne. W szczególności proces dezynfekcji wody zapewnia szybką inaktywację wirusa COVID-19. WHO informuje, że obecnie nie ma żadnych dowodów na przeżycie wirusa COVID-19 w wodzie pitnej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *