bezchmurnie
czwartek
Reklama
Dodatkowe dopłaty do czynszu z powodu koronawirusa w 2021 roku
15 marca 2021 r. | 18:49
0

W związku z kłopotami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa, wiele osób zostało pozbawionych źródła dochodu. W związku z tym, aby osoby takie nie utraciły mieszkań przez brak wpłaty czynszu, rząd przygotował pakiet pomocowy, który ma temu zjawisku zapobiegać tzw. dopłaty do dodatku mieszkaniowego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Do 31 marca 2021 r. najemcy i podnajemcy lokali mieszkalnych, którzy utracili dochody z powodu pandemii COVID-19, mogą składać w swojej gminie wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. Warunki przyznania dopłaty do czynszu powiększającej dodatek mieszkaniowy szczegółowo określają przepisy ustawy z dn. 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa (Dz. U. poz. 11). Należy m.in. wykazać, że było się najemcą lub podnajemcą przed 14 marca 2020 roku, a dochód nie tylko uprawnia do dodatku mieszkaniowego, ale jest też co najmniej o 25% niższy od osiągniętego w 2019 roku.

Aby otrzymać dopłatę do dodatku mieszkaniowego należy wystąpić o gminny dodatek mieszkaniowy, jednocześnie spełniając określone warunki:

1. posiadać tytuł prawny do lokalu (najem, podnajem, prawo spółdzielcze)

2. spełniać kryterium dochodowe określone w ustawie

3. spełniać wymóg metrażowy określony w ustawie

Ważne! Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przysługuje wyłącznie najemcy lub podnajemcy lokalu mieszkalnego (nie jest przyznawany osobom zamieszkującym własne mieszkanie).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *