intensywne opady deszczu
19°
18°
niedziela
Reklama
Do 16 czerwca 2020 r. zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego
16 czerwca 2020 r. | 07:00
0

Zgodnie z obowiązującym kalendarzem wyborczym do 16 czerwca 2020 r. można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach Prezydenta RP zaplanowanych na 28 czerwca 2020 r.

Swój głos korespondencyjnie może oddać każdy uprawniony do głosowania, który złoży stosowny wniosek. Uprawniony do złożenia wniosku o możliwość głosowania korespondencyjnego jest każdy, kto: ma polskie obywatelstwo, będzie głosować w Polsce, może głosować, czyli: ma co najmniej 18 lat oraz ma prawa wyborcze.

Wniosek o możliwość głosowania korespondencyjnego można złożyć elektronicznie na portalu www.GOV.pl. wybierając e-usługę Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego dla osób głosujących w Polsce. Osoby, które nie korzystają z portalu internetowego stosowny wniosek będą mogły złożyć w Urzędzie Miasta Kalety osobiście lub prze pełnomocnika.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *