bezchmurnie
17°
12°
wtorek
Reklama
Decyzja w sprawie szkół na rozpoczęcie roku szkolnego
21 sierpnia 2020 r. | 07:00
0

W czwartek, 20 sierpnia 2020 r. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół: Doroty Mańczak oraz Bożeny Dziuk – dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalety.

W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Ptak oraz zastępca Burmistrza Dariusz Szewczyk.
Dyrektorzy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego analizowali sytuację związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021, w aspekcie m.in. trwającej pandemii koronawirusa oraz jaki będzie miała ona wpływ na prowadzony proces edukacyjny w ich placówkach.  Na tę chwilę wszystkie miejskie placówki edukacyjne zostaną otwarte. Oczywiście jest to uwarunkowane tym, czy do momentu rozpoczęcia roku szkolnego nie nastąpią istotne zmiany.

Od 1 września uczniowie będą mieli prowadzone zajęcia z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny. Aby zmniejszyć liczbę uczniów jednocześnie przebywających w budynkach szkolnych wprowadzona zostanie zmianowość, część zajęć prowadzona będzie zdalnie. Ponadto do każdego oddziału klasowego przydzielone zostanie jedno pomieszczenie klasowe. Powyższe rozwiązania spowodują że jednocześnie na terenie szkoły będzie przebywać maksymalnie połowa uczniów.

Ponadto ustalono, że zajęcia wychowania fizycznego odbywać się będą na świeżym powietrzu, a wykonywane ćwiczenia zapewnią zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy uczniami. Na terenie placówek oświatowych nie będą również mogły przebywać osoby postronne. Dla dodatkowego bezpieczeństwa uczniowie zostaną podzieleni na maksymalnie 15 osobowe grupy, które nie będą się miedzy sobą kontaktować. Uczniom, nauczycielom oraz pracownikom będzie wykonywana przed wejściem do budynku szkoły kontrola temperatury ciała.

Wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi jak i rodziców i dziadków. Nie odbędzie się również w tym roku uroczysta inauguracja roku szkolnego. Uczniowie zostaną osobiście poinformowani o godzinie i miejscu pierwszego spotkania z wychowawcą.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *