bezchmurnie
14°
11°
niedziela
Reklama
„Dębowa Aleja Donnersmarcka” już wkrótce kolejną atrakcją ekologiczną w naszym mieście
18 października 2023 r. | 22:00
0

Mając na uwadze ochronę najcenniejszego drzewostanu lokalnej przyrody, Miasto Kalety rozpoczęło starania utworzenia kolejnej zabytkowej Alei Dębów.

Przepiękne, wiekowe okazy tych drzew w Jędrysku mają szanse już niedługo stać się nowymi pomnikami przyrody w naszym mieście.
„Dębowa Aleja Donnersmarcka” będzie liczyła 29 sztuk dębów szypułkowych i zlokalizowana będzie w Leśnictwie Jędrysek - wzdłuż duktu prowadzącego do stanicy rowerowej, a także ścieżki edukacyjnej z Cisem Donnersmarcka.

Miasto Kalety planuje także zwrócić się z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych tych drzew.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *