zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
środa
Reklama
Darmowe maseczki od UM dla niektórych oraz co dalej z odpadami?
14 kwietnia 2020 r. | 21:32
0

W związku z najnowszymi obostrzeniami Rządu, od najbliższego czwartku, 16 kwietnia, wprowadzony zostanie w naszym kraju obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Mogą w tym celu być wykorzystywane maseczki ochronne ale również szaliki czy chustki.

Osoby, które korzystają ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach, w razie potrzeby, mogą się zwrócić z prośbą o dostarczenie takiej maseczki pod wskazany adres. Środki ochronne przekazywane będą w sposób bezkontaktowy np. do skrzynek pocztowych. W tym celu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 34 3527 656.

COVID-19 a zasady postępowania ze środkami ochrony osobistej.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego odpady wytworzone przez osoby zdrowe takie jak: środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki), stosowane np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, w trakcie zakupów, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa, powinny być wrzucane do pojemnika na odpady zmieszane.

Wobec powyższego:

  • tak jak dotychczas segreguj odpady;
  • zużyte środki ochrony osobistej jak maseczki czy rękawiczki wrzucaj do odpadów zmieszanych;
  • zaraz po wyrzuceniu odpadów zawsze dokładnie umyj ręce.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *