bezchmurnie
14°
11°
niedziela
Reklama
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy hali sportowej w naszym mieście
09 października 2023 r. | 19:41
0

W piątek, 6 października 2023 r. w urzędzie miejskim w Kaletach odbyło się kolejne spotkanie z firmą PRIMTECH z Tarnowskich Gór, która przygotowuje dla Miasta dokumentację projektowo-kosztorysową na realizację zadania pn.: ”Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach”.

Projekt obejmuje wykonanie hali z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową. Wewnątrz zaprojektowane zostanie boisko wielofunkcyjne o powierzchni 20m x 40m o nawierzchni z poliuretanu wyposażone w pola do gry: piłki halowej, piłki ręcznej siatkówki i koszykówki. W obiekcie znajdą się także mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny, ławki, a także zaplecze sanitarno-szatniowe.

Termin wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej planowany jest na grudzień tego roku. Posiadając dokumentację Miasto Kalety będzie mogło zacząć starania o uzyskanie pozwolenia na budowę hali, a następnie przystąpić do procedury przetargowej w celu wyłonienia wykonawcy zadania. Planowane zakończenie inwestycji to grudzień 2024 roku.

Inwestycja jest współfinansowana i realizowana w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023. W ramach programu Miasto Kalety na realizację przedsięwzięcia otrzymało dofinansowanie w kwocie 2.450.000,00 zł.
Poniżej przedstawiamy lokalizację hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach (budynek hali zaznaczono na niebiesko).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *