bezchmurnie
czwartek
Reklama
Chcieli ukraść elementy kolejowe za 60 tys. zł
10 lipca 2020 r. | 07:10
0

Policjanci z Tworoga wspólnie z pracownikami Służby Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 450 metrów drutu ślizgowego oraz liny nośnej trakcji kolejowej. Straty, jakie powstały w wyniku działalności mężczyzn, oszacowano na 60 tys. złotych. Ze względu na to, że sprawcy swoim działaniem uszkodzili trakcję i spowodowali zakłócenie jej działania, może im grozić nawet 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 7.07 około godziny 2:30. Dyżurny Służby Ochrony Kolei poinformował o kradzieży trakcji kolejowej na odcinku Tworóg- Brynek, a patrol SOK w rejonie miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia trakcji, zauważył podejrzany samochód. Na miejsce zgłoszenia ruszyli policjanci z Tworoga, którzy wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic.

Właściciel 450-metrowego drutu ślizgowego oraz liny nośnej, wstępnie oszacował straty na kwotę 60 tys. złotych. 21 i 25-latek trafili do policyjnej celi. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty uszkodzenia elementów wchodzących w skład linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie jej działania. Mieszkańcom Katowic grozi nawet 8 lat więzienia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *