bezchmurnie
czwartek
Reklama
Burmistrz na naradzie w sprawie zagrożenia koronawirusem COVID-19
10 marca 2020 r. | 07:00
0

Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia wziął udział w wojewódzkiej naradzie na temat zagrożenia wirusem COVID-19, którą zwołał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, a prowadził I wicewojewoda Jan Chrząszcz.

W trakcie narady wojewódzkiej wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz podczas spotkania z burmistrzami i wójtami gmin województwa śląskiego mówił: W razie wszelkich pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Tylko dzięki współpracy i wspólnym działaniom można dotrzeć do mieszkańców waszych miejscowości, przekazać im potrzebne informacje, chociażby dotyczące profilaktyki przed zagrożeniem epidemiologicznym. Z samorządowcami, w Sali Sejmu Śląskiego, spotkała się również dyrektorka wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Katowicach Urszula Mendera-Bożek oraz wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Włodzimierz Mazur.

Procedury, które zostały wypracowane przede wszystkim przez szpitale z oddziałami zakaźnymi, a takich jest 7 w województwie śląskim, oraz przez 35 placówek, w których wojewoda wprowadził stan podwyższonej gotowości, opisał wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych. – Obecna sytuacja jest bezprecedensowa na skalę świata. Tylko dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, które już zostały wprowadzone w naszym kraju, jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko zakażenia – tłumaczył prof. Włodzimierz Mazur. Z kolei dyrektor wydziału nadzoru prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Nowak przybliżył samorządowcom przepisy procedowanej obecnie specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *