pochmurnie
20°
19°
sobota
Reklama
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium
20 czerwca 2022 r. | 06:47
0

14 czerwca 2022 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się jedna z najważniejszych sesji w roku – sesja absolutoryjna. Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli Rady Miejskiej nad działalnością burmistrza i pozwala na ostateczne rozliczenie wykonania budżetu za poprzedni rok pod względem rzetelności realizacji zaplanowanych w nim zadań.

Dziś, Rada Miejska w Kaletach uchwałą nr 303/XXXVI/2022 jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2021 rok. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia włodarzowi naszego miasta absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kaletach. Otrzymanie absolutorium, poprzedzone podjęciem uchwały, w której radni udzielili także burmistrzowi wotum zaufania, to jednoznaczne wyrażenie akceptacji działalności finansowej oraz uznanie jej za prawidłową i nie budzącą zastrzeżeń. Wiąże się z odpowiedzialnością jaką ponosi burmistrz z tytułu prowadzenia gospodarki finansowej gminy.

Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia serdecznie podziękował radnym za kolejny mandat zaufania. Podkreślił, że kwestia wypełnienia zobowiązań budżetowych to zasługa wszystkich komórek pracujących dla dobra naszego miasta. Podziękował także za pracę wszystkim radnym z przewodniczącą Janiną Perz na czele, a także wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *