bezchmurnie
czwartek
Reklama
Budynek nowej remizy OSP gotowy!
15 czerwca 2023 r. | 07:14
0

Jak już nasi mieszkańcy zauważyli, budynek nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej jest już gotowy. Trzeba przyznać, że duży, nowoczesny obiekt z sześcioma stanowiskami dla samochodów ratowniczych prezentuje się bardzo okazale.

Jednak nowa remiza jest nie tylko większa i bardziej funkcjonalna od poprzedniej, ale przede wszystkim spełnia obecne wymogi i normy dla takich obiektów. Posiada także niezbędne magazyny na sprzęt ratowniczy oraz pomieszczenia socjalne.

Obecnie trwają procedury odbiorowe nowej remizy OSP. Całkowite uruchomienie obiektu planowane jest na miesiąc wrzesień tego roku.
Nowy budynek remizy będzie też wspaniałym uhonorowaniem pracy Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście, która w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swej działalności.

Przypomnijmy, że środki na realizację tej inwestycji w kwocie 4.496.296,98 zł pochodzą z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *