bezchmurnie
czwartek
Reklama
Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków
15 kwietnia 2021 r. | 07:00
0

Trwają prace budowlane w ramach inwestycji, której efektem będzie 200 kW instalacja fotowoltaiczna dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.

Zadanie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj co oznacza, że wykonawca wyłoniony w przetargu nieograniczonym odpowiedzialny jest za realizację inwestycji od projektu, aż po prace budowalne. Obecnie, po przeprowadzonych pracach porządkowych na tym terenie, rozpoczęła się zabudowa konstrukcji, do której docelowo zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne do produkcji zielonej energii.

Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, na którego realizację Miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917 568,53 PLN. Produkowany z instalacji prąd będzie wykorzystywany podczas funkcjonowania Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *